www.noclegturysty.pl - Pomoc Pokaż inne tematy pomocy

Temat: FAQ - często zadawane pytania

Czy Portal www.noclegturysty.pl jest naprawdę darmowy?

Tak. Portal www.noclegturysty.pl jest i pozostanie darmowy. Adminstrator rozważa możliwość finansowania Portalu z reklam.

Co oznacza, że Portal www.noclegturysty.pl jest darmowy?

To oznacza, że wszelkie koszty ponosi tylko Administrator. Rejestracja, logowanie, podawanie danych, aktualizacja danych oraz utrzymanie danych na serwerze i wszelkie inne operacje są dla Użytkowników bezpłatne.

Co Adminstrator ma z Portalu?

Skoro Portal jest darmowy a na razie nie są zamieszczane reklamy, to pozostaje jedynie satysfakcja.

Czy dane zgromadzone na Portalu są bezpieczne?

Autor położył duży nacisk na bezpieczeństwo danych, jednakże atak hakerów nigdy nie może zostać wykluczony. Niektóre dane z powodów oczywistych są upubliczniane np. "Nazwa obiektu". Inne pozostają tylko do wymiany informacji z Portalem, jeszcze inne są udostępniane np. przy rezerwacji pokoju. Dane wrażliwe zawsze są dokładnie opisywane a na stronach Portalu pojawiają się ostrzeżenia.

Nie udostępniaj żadnych danych, jeżeli obawiasz się, że mogą być niewłaściwie wykorzystane.

Jeżeli jesteś już zarejstrowany w innym portalu lub masz własną strone, to 99% danych jakie ujawniasz w Portalu www.noclegturysty.pl jest już dostępnych gdzieś indziej. Rejestracja i dodanie przez Ciebie danych na Portalu www.noclegturysty.pl jedynie może zwiększyć Twoje szanse na odszukanie Twojego obiektu przez wyszukiwarkę.

Dlaczego muszę się zarejestrować się w Portalu?

Rejestracja daje dostęp do Portalu www.noclegturysty.pl oraz powoduje utworzenia indywidualnego konta zabezpieczonego hasłem. Wszystkie dane Użytkownik musi podać osobiście. Wszystkie dane zabezpieczone są hasłem, które znane jest tylko Użytkownikowi. Własne konto zapewnia bezpieczeństwo danych i swobodny dostęp Użytkownika do nich. W każdym czasie dane mogą być zmienione lub usunięte przez Użytkownika. W razie potrzeby Użytkownik może skasować wszystkie dane łącznie z kontem.

Jakie mam szanse, że moje gospodarstwo agroturystyczne zostanie znalezione?

Właściciel gospodarstwa agroturystycznego chciałby, żeby jego gospodarstwo zostało znalezione przez wyszukiwarkę np. google poprzez proste zapytanie np. "noclegi Karłów" lub "agroturystyka Karłów". Dokładnie ta sama intencja przyświeca Administratorowi Portalu www.noclegturysty.pl. Google obszernie wyjaśnia jak to należy zrobić do hasłem Webmaster Tools.

Ranking stron (czyli kolejność wyświetlania wyników) zależy od różnych czynników, jednym z nich jest liczba wejść na stronę oraz występowanie słów związanych z hasłem np. "nocleg" i "Karłów". Administrator może zadbać o występowanie słów kluczowych, ale dane muszą zostać podane przez Użytkowników, którzy się zarejestrują w Portalu.

Mechanizm jest prosty: im więcej będzie Użytkowników tym większa będzie szansa odnalezienia w wyszukiwarce. Administrator dysponuje danymi, z których wynika, że wyszukiwarka google codziennie skanuje wszystkie jawne dane zamieszczone na Portalu (przeszukuje wszystkie dostępne odnośniki), ale dopóki liczba Użytkowników będzie mała dopóty ranking będzie niski. Zatem zachęcam do rejestracji oraz proszę powiedzieć o Portalu swoim znajomym.

Nie podoba mi się szata graficzna strony, czy można to zmienić?

W tym momencie Administrator skupił całą uwagę na strukturę danych i pracuje głównie nad sposobem przechowywania danych i zapisywania ich przez Użytkowników.

Po przekroczeniu przez bazę kilkuset Użytkowników rozpoczną się pracę nad zmianą części wizulanej Portalu.

Czy Portal jest już gotowy?

Nie. Takie Portale nigdy nie powinny być ukończone w 100%. Zawsze można coś poprawić.

Administrator w roli agroturysty doświadczył jakie dane mogą być istotne do podjęcia decyzji przez turystę i w jaki sposób powinno się sprawnie odszukać wymarzone gospodarstwo. W dużej mierze liczy na informacje od Właścicieli obiektów, aby Portal rozwijać w wymaganych przez Użytkowników kierunkach.

Zatem Portal nie jest ukończony a przyszły kształt może zależeć również od Ciebie.

Ponadto należy zauważyć, że oczekiwania turysty nie są identyczne z oczekiwaniami Właściciela obiektu. Turysta chciałby uzystkać możliwie pełną informację w łatwy i szybki sposób (tzn. czy jest obiekt w interesującej okolicy lub miejscowości, czy w odpowiedniej cenie i czy jest dostępny w wybranym terminie dla określonej liczby osób) a strona wizualna jest na drugim planie. Z kolei Właściciele zwykle przykładają większą wagę do części wizualnej. Administrator uważa, że to jest ważne, ale dopiero po wejściu na daną stronę. Przede wszystkim strona musi się dać odszukać. Jeżeli wszystkie strony będą w tym samym standardzie, to o wyborze oferty zdecyduje najlepsze dopasowanie do kryteriów turysty.

Czy dodanie własnego obiektu do Portalu (do bazy danych) jest skomplikowane?

Nie. Wystarczy się zastosować do instrukcji zawartych w każdej kategorii, odszukać swój mezoregion (zobacz lista mezoregionów), określić położenie geograficzne oraz przygotować kilka zdjęć obiektu i okolicy.

Cały proces dodawania danych może zająć około 1 godziny i przypomina wprowadzanie ogłoszenia o sprzedaży np. samochodu. Dodawanie danych można przerwać i powrócić do niego w dowolnym momencie. Z tym że nawet niekompletne dane są dostępne osobom poszukującym noclegu.