www.noclegturysty.pl - Pomoc Pokaż inne tematy pomocy

Temat: Dlaczego warto zarejestrować się w Portalu

Etap testowy

Portal www.noclegturysty.pl jest obecnie na etapie testowym. Potrzebni są chętni, którzy się zarejestrują i wprowadzą swoje dane, które będą dostępne dla turystów. Każdy, kto nie będzie zadowolony z wyników, może swoje dane wykasować.

Jak wynika z Regulaminu wszelkie operacje na stronie są darmowe (np. rejestracja, wprowadzenie danych, utworzenie podstrony). Właściciela np. gospodarstwa agroturystycznego nie ponoszą żadengo ryzyka. Wprowadzanie dobrze przygotowanych danych może zająć około 1 godz.

Atuty Portalu www.noclegturysty.pl.

Atutem Portalu jest ustruturyzowanie wprowadzonych danych.

 • Właściciel Obiektu ma własne konto na Portalu, dzięki czemu w sposób swobodny może zmieniać / aktualizować dane.
 • Możliwość powiązania zdjęć z opisem.
 • Opcja kalendarza dla każdego pokoju.
 • Indywidualne opisy dla każdego pokoju (położenie nacisku na wprowadzanie planu pokoju, z perspektywy turysty wiem, że dopiero plan pokoju połączony ze zdjęciami daje pełną możliwość oceny podróżnemu).
 • Prawidłowe umiejscowienie obietku wśród regionów Polski (w nazewnictwie w Polsce panuje duży bałagan w tym względzie).
 • Możliwość utworzenia konta dla turystów, dzięki czemu będzie ułatwiona wymiana niezbędnych danych pomiędzy właścicielem obiektu a podróżnym. Za każdym razem strony umowy właściciel i turysta mogą zdecydować, które dane chcą wzajemnie pokazać. UWAGA: dane będą widoczne tylko pomiędzy osobami chcącymi dokonać rezerwacji lub zapłaty, np. będzie widoczne imię i nazwisko turysty oraz jego nr telefonu a właściciel np. udostępni nr konta do wpłaty zaliczki. Nie będzie potrzebne podawanie tych danych za każdym razem.

Elementy do poprawy

Autor zdaje sobie sprawę z elementów, które należy poprawić w szczególności stronę wizualną oraz zostaną rozbudowane opcje szukania i wysyłania listów.

Kryteria wyszukiwania

Będąc turystą wielokrotnie chcicałem zadać na przykład następujące "warunki wyszukiwania":

PRZYKŁAD warunków wyszukiwania

 1. region: Góry Świętkorzyskie
 2. pokój: 3-osobowy
 3. wolny: od 7 lipca do 15 lipca
 4. cena za osobę: od 35 zł do 45 zł

Który portal potrafi dać odpowiedź do takich "kryteriów wyszukiwania" za pomocą jednego kliknięcia? Odpowiedź proszę przesłać na adres info@noclegturysty.pl. Zamiast listy z kilkoma obiektami spełniajacymi wybrane kryteria turysta otrzymuje listę od 20 do 60 (lub więcej) miejsc. Zwyklem można wybrać tylko region lub miejscowość. Każdą stronę z listy trzeba otworzyć mimo, że np. w 3/4 obiektów nie ma wolnych miejsc (o czym dowiadujem się po wykonaniu telefonu) a 50% z tych, które mają miejsca są za drogie. Portal www.noclegturysty.pl będzi potrafił udzielić odpowiedzi przy takich "warunkach wyszukiwania" za pomocą jednego kliknięcia. Na razie to niedziała, gdyż brak jest wystarczającej liczby danych, aby taka funkcja była zastosowana.

Inne portale

Strona graficzna Portalu zapewnie będzie się zmieniała, ale na razie muszi zostać zgromadzona odpowiednia liczba danych (liczba użytkowników). Autor stwierdził, że proste kopiowanie szaty graficznej z innych portali byłoby conajmniej nieeleganckie, dlatego na razie postawił na strukturę danych. Każdy kto jest przeciwny idei wolnego oprogramowania (Portal www.noclegturysty.pl jest darmowy) i uważa, że powyżej zaprezentowane założenia i pomysły są nietrafione może skorzystać z innych portali. Wybraną listę przedstawiono poniżej (kolejność przypadkowa):

 1. meteor-turystyka.pl
 2. www.noclegiinfo.com - prawie za darmo
 3. www.infoturystyka.pl
 4. www.123noclegi.info
 5. www.tanienocowanie.info
 6. www.wczasywpolsce.pl